Merhabalar oğlum henüz 4 yaşında 2 gündür karnında bir acı var keyifsiz ve birşey yemiyor bu nedenle kan ve idrar tahlilileri yapıldı

 Merhabalar oğlum henüz 4 yaşında 2 gündür karnında bir acı var keyifsiz ve birşey yemiyor bu nedenle kan ve idrar tahlilileri yapıldı kanında crp 5.65 hgb 11.5 hct 35.2 mcv 76 mch 25.0 mchc 32.7 rdw 16.6 mpv 6.8 olarak çıktı bunlar ne anlama geliyor lütfen bilgilendirirmisin şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Oğlunuzda kansızlık bulguları var, bu yönde tedavi ve nedenine yönelik de ilave tahliller yapılmalı.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları