Neden HDL kolesterol yüksek LDL kolesterol düşük ?

32 yaşında bayanım.Tahlil sonuçları:hdl-102;ldl-41;total protein-8,6;glukoz-63;Neden hdl kolesterol yüksek ld kolesterol düşük?

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuçlar tam da istenilen gibi.LDL kötü huylu,HDL ise iyi huylu kolesterol olarak bilinir.Doğal olarak da iyi huylu kolesterolün yani HDL nin yüksek tam tersine LDL nin ise düşük olmasını isteriz.Sizin de tam böyle.Bu tabla kalp ve damar hastalıklarına yakalanma olasılığınızın nisbeten daha düşük olduğunu ortaya koyuyor.İçiniz rahat olsun.