Oğlum ateşlenince yapılan kan tahlili:wbc:23,idrar testi:lökosit:2-3,eritrosit:8-10

Oğlumun ateşi çıktı hastaneye götürdük.Oğlumun kan tahlilinde: wbc: 23.0, lym: 2.1lym%: 9.2,mon: 1.1,mon%: 4.9,gra: 19.8,gra%: 85.9. ayrıca idrar testinde: lokosit: 2-3,eritrosit: 8-10değerleri çıktı.

Tahlil.com Cevabı : WBC değerinin yüksek çıkması bakteriyel kökenli bir enfeksiyon geçirdiğini akla getiriyor.İdrar tahlilinde 8-10 eritrosit görülmesi de olağan değil.Ancak lökosit 2-3 çıkmış idrar tahlilinde.İdrar yolu enfeksiyonu olasılığına karşı idrar kültürü,ve wbc yüksekliğini araştırmak için boğaz kültürü anlamlı olabilir.Bir çocuk doktoru detaylı fizik muayene sonrası wbc yüksekliği konusunda ileri tetkikler de isteyebilir.