Trigliserit 416,kolesterol:223,GGT:169 çıktı.Ne yapmalıyım?

26 yaşındayım aşırı halsizlik ve ösürük ile doktora gittim. yapıla tahliller sonucu bronşit başlagıcı teşhisi kondu ancak; trig değeri=416 normalin iki katı çıktı ve bunun yanı sıra GLU=138, TRIG 416 CHOL=223, HDL=31, ALT=72, GGT=169, TBIL=1.13, IBIL=0.93, CRP=0.6 WBC=12.72, EOS%=6.8, BASO%=1.4 normal sınırların dışındaki diğer verileride size belirttim. sizden ricam ne derecede endişelenmeliyim ve kime başvurmalıyım,yönlendirirseniz çok sevinirim. iyi çalışmalar diler, şimdiden çok teşekkür ederim. (boy=170cm kilo=88)

Tahlil.com Cevabı : Sonuçlarınız yüz güldürücü değil.Kilo probleminiz de olduğu belli.Şeker hastalığı göstergeleri ver.Trigliserit ve kolesterol değerlerinizdeki yükseklik kalp hastalığı yönünden de sizi risk altında bırakıyor.GGT yüksekliği de karaciğerde bir sorun olduğunu gösteriyor.Kilo fazlalığına bağlı karaciğer yağlanması olabilir.Metabolik sendrom yönünden vakit kaybetmeden bir Endokrinoloji uzmanına başvurmalısınız.