Sağlık çalışanıyım ve hıv pozitif olan bir hastada kullanılan enjektörün ucu elime battı. bu durumdan yaklaşık 3 ay sonra hıv-1+2 testi yaptırdım sonucu 0.29 ge

Merhaba. sağlık çalışanıyım ve hıv pozitif olan bir hastada kullanılan enjektörün ucu elime battı. bu durumdan yaklaşık 3 ay sonra hıv-1+2 testi yaptırdım sonucu 0.29 geldi. Sonucun negatif olduğunu söylediler bu durumda ilerleyen zaman içerisinde testi tekrarlamam gerekiyormu?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun, sonucunuz normal çıkmış, testi de uygun zamanda yaptırmışsınız, problem yok.Doktorunuz önermedikçe bir daha teste gerek yok