Soru:Gunde 2 paket sigara kullanıyorum.Tansiyonum 145/90 mmHg.Yaptırdığım tahliller:

Gunde 2 paket sigara kullanıyorum.Tansiyonum 145/90 mmHg.Yaptırdığım tahliller: HDL-Kolesterol: : 66 Açlık kan şekeri (mg/dl): 85 Trigliserit(mg/dl) :85 .Sonuçlarımı kısaca değerlendirirseniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Tahlillerinizde ciddi bir problem yok gibi ancak tansiyonunuz yüksek,3 farklı ölçümde yüksek çıkarsa ,ilaç kulanmanızı öneririm.Sigaranın da tansiyon için risk oluşturduğunu da hatırlatmama gerek yok sanırım.