Soru:Kan tahlili yaptırdım.55 yaşında bayanım.Tahlil sonuçlarım:Kolesterol 220 ,Trigliserit 191 ,LDL Kolesterol 135 ve Glukoz:125 çıktı.

Kan tahlili yaptırdım.55 yaşında bayanım.Tahlil sonuçlarım:Kolesterol 220 ,Trigliserit 191 ,LDL Kolesterol 135 ve Glukoz:125 çıktı.Sonuçlarım bunlar, değerlendirmenizi rica ediyorum teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trigliserit değerleriniz.yüksek ayrıca kötü huylu kolesterol dediğimiz LDL kolesterol değeriniz de yüksek.Bunların yüksek olması kalp hastalığı riskinizi arttırıyor.Glukoz değerinizin de yüksek olması şeker hastalığı yönünden önemli.Hba1c testi yaptırmanızı da öneririm.HbA1c tahlili ilgili detaylı bilgi sitemizde yer almaktadır