Şüpheli cinsel ilişki sonrası Hepatit A,B ve C testi de yaptırmalı mıyım?

Şüpheli ilişki sonrası sadece aids testi  yaptırmıştım. Hepatit a , b , c testleri de  yaptırmak gerekiyormuş acaba ben bunları devlet hastanesinden enfeksiyon  bölümüne gidip ordaki doktora mı l izah etmem gerekiyor bilmiyorum bu konudada yardımcı olurmusunuz? Tahminen test fiyatı ne olur bilgilendirebilirmisiniz ?

Tahlil.com Cevabı : Cinsel yolla bulaşma yönünden Hepatit B ve C testleri yaptırmanız yeterli olacak. Hepatit A ise cinsel yolla bulaşmaz. Sosyal güvenceniz varsa ücretsiz yaptırabilirsiniz