Tahlil Yorumlaması - 2

Selam hocam test sonucları nasılAnti hıv Sonuc 0,13Sonuc birimi s/coReferans degeri 0-<1Anti hcvSonuc 0,06Sonuc birimi S/COReferans degeri 0-< 1HBsAgSonuc 0,34Sonuc birimi S/COReferans degeri 0-< 1ANTİ HBsSonuc 0,82Sonuc birimi mIU/mLReferans degeri 0-10Sonuclar nasıl hacam?2. Sorum bu sonuclar sistemde kendi kendine degişirmi yani bilgisayar yanlıs yazıp sonuclar degisip durma oladılıgı varmıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle ikinci sorunuzu cevaplamak istiyorum.Analiz edilen tahlil sonuçları uzman doktorun onayına sunulur. Uzman sonuçları kontrol eder ve doğruluğundan eminse onaylar ve artık bu sonuçlar sisteme düşer ve asla bir daha sonuç değişmez. Uzman onaylarken zaten yanlış bir yazım var mı yok mu onuda kontrol eder.

Şimdi gelelim ilk sorunuza.Sonuçlarınız normal ve bir enfeksiyon bulgusu da yok. HIV sonucunuz net bir şekilde negatif çıkmış.Aynı şekilde HBS ve Anti HCV test sonuçlarınız da negatif yani temiz çıkmış.

Anti HBS sonunuz da negatif çıkmış.Bu sonuç hepatit B ye karşı antikor yani koruyuculuk olmadığını gösteriyor. Benim önerim hepatit B aşısı olup bu virüse karşı da koruyuculuk olması için aşı olmanız.

Sonuç olarak tüm test sonuçlarınız normal ve hepatit B, hepatit C ve Hıv enfeksiyonunuz bulunmuyor.