Rahimde kist olduğu için yapılan biyopsi sonuçlarını değerlendirir misiniz?

Meraba iyi gunler rahimde kist oldugu icin biyopsi yapildi boyle. 2 sayfa patoloji sonucuçıktı. .Sonuclarim temiz mi?

Tahlil.com Cevabı :

Patoloji sonuçlarınızı inceledik. Sonuçlarınızda kanser bulgusu yok. Temiz olarak niteleyebiliriz.
2 maddede patoloji sonucunuz belirtilmiş.

1.İNTRAEPİTELYAL LEZYON VEYA MALİGNİTE AÇISINDAN NEGATİF : Bu sonuç kanser öncesi veya kanserde görülen hücrelerin patolojik incelemede görülmediğini ifade ediyor. Korkulacak bir durum yok ve sizin anlayacağınız şekilde temiz bir sonuç anlamına geliyor.

2.Atrofik Smear: Bu sonuç da vajinal atrofi veya  kadınlarda vajen mukozasının östrojen eksikliğine bağlı incelmesi anlamına gelir. Menopozdaki kadınlar için olağan bir sonuç olup bu sonuçta da korkulacak bir durum olmayıp temiz sonuç anlamına gelir.