30 yaşında bir bayanım.İlk yaptırdığım idrar kültüründe 10000 e.coli üredi.Farklı hastanede,1 hafta sonra tekrar kültür yaptırdım,bakteri üremedi

30 yaşında bir bayanım.İlk yaptırdığım idrar kültüründe 10000 e.coli üredi.Farklı hastanede,1 hafta sonra tekrar kültür yaptırdım,bakteri üremedi sonucu çıktı.Tahlil vermeden hemen önce su içmiştim,bu sonucu etkilermi?İlaç kullanmadım.Temizliğe dikkat edip,su içtim.Kültür sonucuna güvenmelimiyim?

Tahlil.com Cevabı : Su içmeniz sonucu etkilemez, zaten 10 000 koloni E. coli de düşük bir oran.Sonucunuz normal olabilir.