Hepatit testi yaptırdım ve HBSAg 4423,50 pozitif anti HBe 0,01 pozitif çıktı.

 Hepatit testi yaptırdım ve HBSAg 4423,50 pozitif anti HBe 0,01 pozitif çıktı. hepaptit hastasıyım fakat bu sonuçların anlamı ne demek.

Tahlil.com Cevabı :  Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testiniz pozitif çıkmış.Enfeksiyonu yeni geçiriyor olabilirsiniz veya taşıyıcı da olabilirsiniz.İlave testlere de gerek olacaktır durumunuzu değerlendirmek için.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanına başvurmanızda yarar var.   Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve cevapları da görebilirsiniz bu bağlantıda....Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?