Hiv Testi Sonucu 3. ay

Merhabalar Hocam, şüpheli temastan 32 ve 46 gün sonra ekteki testleri yaptırdım. Şuan temastan 3 ay geçmiş durumda. Tekrar test yaptirmami önerir misiniz? Roche olan 32 gün ve vidas olan 46. gün yapıldı. Teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. test sonuçlarınızı inceledim.Hepsi negatif. HIV 1/2 p24 Ag/ Ab testlerini de uygun zamanda yaptırmışsınız. Bunlar belirttiğiniz sürelerde (32. ve 46. gün) doğru sonuç veren erken tanıda rol oynayan önemli testlerdir. Ancak bu konudaki hassasiyetiniz de göz önüne alındığında son kez olmak üzere Anti HIV testini yaptırmanızı öneririm. Bu testin 3. ayda yapılması öneriliyor. Çok çok büyük olasılıkla bu test de negatif çıkacaktır ancak konuyu kapatmanız adına 3. aydaki Anti HIV sonucunu görmemizde yarar var.
Ancak HIV 1/2 p24 Ag/ Ab testini bir daha yaptırmanıza gerek bulunmuyor.
Sağlıklı günler dilerim.