WBC 17.1 RBC 4.22 HGB 11.5 HCT 35.9 MCV 85.0 Yorumlar mısınız?

WBC     17.1      RBC     4.22     HGB     11.5     HCT     35.9     MCV     85.0     MCH     27.3     MCHC     32.2 RDW     14.1     PLT     297     PCT     0.221 MPV     7.5 PDW     16.4 RDWSD    41.6     UWBC     17.1     kan değerlerimi yorumlarmısınız

Tahlil.com Cevabı : Kan sayım testi, diğer adıyla da hemogram testi sonucuna göre WBC yani lökosit yüksekliği olduğu görülüyor.WBC  yüksekliği durumunda ilk olasılık enfeksiyon şüphesidir.Çeşitli enfeksiyonlarda wbc değeri yüksek çıkabilir.Bunun dışında wbc yüksekliği başka nedenlere bağlı olarak da görülmektedir.WBC ( lökosit)  yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantımızda  detaylı bilgi bulabilirsiniz.WBC yüksekliğiKan tahlil sonuçlarınızda anemi bir diğer adıyla da kansızlık bulgularınız var, Kansızlık araştırılması amacıyla  ilave tahliller de  yapılmalı.Bir dahiliye veya hematoloji uzmanına başvurmanızda yarar var.Kan sayımı ve anemi konusunda detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki bağlantımızı okuyabilirsiniz.Kansızlık ( anemi ) nedir? Anemi  tanısı nasıl koyulur, anemi hakkında sorulmuş soru ve Tahlil.com uzmanlarının cevapları