Yasım 26 e..6 ay önce b12 değerim normalin altındaydı.1 ay b12 kullandım.normalin üzerine cıktı.?

merhaba.yasım 26 e..6 ay önce b12 değerim normalin altındaydı.1 ay b12 kullandım.normalin üzerine cıktı.Dün tahlil yaptırdım:B12: 240 (normali 191-663)Folat: 3,60 ( normali 4,6-18,7)Folat değerim neden düşük gelmiş olabilir.herhangi kronik bir hastalığım yokFolbiol kullanmaya başladım,ancak B12 ile kullanmam daha mı doğru olur?tsskr ederim.

Tahlil.com Cevabı : Folik asit eksikliğinizde var görülüyor.Nasıl tedaviyle B 12 eksikliğiniz düzeldiyse, aynı şey Folik asit için de geçerli.Fpşbiolu doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya devam edin