Anti - Hiv Değeri 0,050 Sonucum Negatif Mi ? - 2

Merhaba , Apış arası bölgemde çıkan papiloma için cildiye doktoruna gittim. Azot ile yaktılar. akabinde doktor Sifiliz ve ELİSA testi yapalım dediler. Yaptırdım. tüm değerlerim normal çıktı. Sadace ANTI-HIV değeri <0,050 gözüküyor. E-Nabızda Referans dışı değer olarak işaretlenmiş. Referans değerleri 0-0,99 olarak yazılmış.Sonucum nedir NEGATİF mi ? Bir kaç yere sordum. Hatta bir yer sonuç pozitif ama hasta gizliliğinden dolayı oraya düşük değer giriyorlar falan dediler. Evliyim. yanlış bir ilişkim olmadı.2020 senesinde de sonucum 0,10 çıkmıştı.Saygılarımla ,

Tahlil.com Cevabı :

Evet sonucunuz negatif. Pozitif olması için sonucunuzun referans değerinde de belirtildiği üzere 0.99 üstü olması gerekir. Anti HCV yani Hepatit C sonucunuzda benzer şekilde negatif. O testte de referans değerine göre 0.99   üstü olunca pozitif fakat Anti HCV testiniz de 0.16 ile negatif çıkmış.
İçiniz rahat olsun HIV negatifsiniz. Zaten pozitif çıkan sonuçlar da mutlaka kişi bilgilendirilir ve test doğrulama testi için referans laboratuvara gönderilir sizde sonucunuz negatif olduğu için böyle bir durum olmamış.

Sağlıklı günler dileriz.