Hem fmf hem de talasemi taşıyıcılığım mı var

hplc sonuçlarım : A0 değeri L 63,6 ; A2 H 4,1; F 4,3 H. diğer kan değerlerim hgb,hct,mcv,mch sürekli düşük.RDW bazen normal bazen normalden yüksek çıkıyor.demir,demir baglama,b12, folik asit degerleri normal .FMF testinde ise E148Q heterozigot. acaba hem fmf hem de talasemi taşıyıcılığım mı var

Tahlil.com Cevabı : FMF taşıyıcılığınız var.. Hemoglbin elektorforezi yapıldı mı Hb A2 değeri nedir..