47 yaşında bayanım.Adet gecikmelerim var.Prolaktin tahlilim 34,13 ve Hematokrit (Hct) tahlilim 35,5 çıktı.Sonuçlarımı yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Prolaktin değeriniz 34,13 çıkmış.Yaş grubunuza göre yüksek.30 ve üstü değerler yüksek kabul ediliyor.Ayrıca kansızlık( anemi) yönünden istenen Hematokrit(Hct) değeriniz ise düşük.Doktorunuz kansızlık yönünden ilave tahliller isteyebileceği gibi tedaviye de başlayabilir.Prolaktin tahlili ile ilgili detaylı bilgiye sitemizde yer alan Tahliller ve Anlamları bölümünde ilgili tahlilin ilk harfine tıkladığınızda ulaşabilirsiniz.