Anksiyete mi hamilelik mi?

Merhabalar, biraz detaylı anlatıcam çünkü anksiyetem artık fazla olmaya başladı. 4 senedir doğum kontrol hapı dienille kullanıyorum. 11 kasım günü ilişkim oldu, ertesi gün gece ilacı içtikten sonra 2-3 saat sonra kustum ve yerine ikinci bi doz içmedim, bu sebeple bir hafta sonrasındaki ilişkimde prezervatif kullandık ekstra koruma olsun diye. 1 aralıkta ilaç bitince regl oldum. Sonra 16 aralıkta bir birlikteliğim oldu yine ama dienille kullandığım için ekstra bi koruma kullanmadık. Yine ilacın bitmesiyle 29 aralıkta regl oldum. Her şey normalken bi anda durduk yere ay iştahım mı kapandı ay midem mi bulanıyo ay yoksa hamile miyim diye stres yaptım yaklaşık 2 hafta kadar, düzgün de beslenmeyip iyice fenalaştım. 7 ocak ve 11 ocakta idrar testleri yaptım negatif çıktı. 17 ocakta vajinal muayene ve beta hcg testi yapıldı sonuçta <0.5
Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Yazdıklarını baştan sona dikkatle okudum. Yazdıklarınızdan hamile olmadığınız net bir şekilde anlaşılıyor.
İlişki veya ilişkiler sonrası yaptırdığınz tüm Beta HCG testleri negatif. Zaten ilişki sonrası adet kanamalarınız da olmuş.
Ertesi gün hapı ve doğum kontrol hapı gibi ilaçları da kullanmışsınız.Son olarak da 23 Ocakta Beta HCG testiniz yine negatif gelmiş 0.2 test sonucu ile. Bu arada genel bir bilgi olarak Beta HCH değerinin 6.0 ve üstü olduğu durumlarda gebelikten söz edilebilir. Sizin değeriniz 0.2 ile bunun çok altında.
Lüffen forum sayfaları veya başka internet sayfalarında dolaşarak vakit kaybetmeyin ve kafanızı karıştırmayın.
Bir kadın doğum doktoru olarak birinci ağızdan net bir şekilde söylüyorum kesinlikle hamile değilsiniz. Ancak bazı kadınlarda hamilelik korkusu bir takıntı haline gelebiliyor. Bu da psikolojiyi bozabiliyor. Doktorunuzun önerdiği ve kullanmaya başladığınız ilaçlar da muhtemelen psikolojik olarak sizi rahatlatacaktır. Doktorunuza da lütfen hamilelik ile ilgili yaşadığınız anksiyeten de bahsediniz eğer bahsetmediyseniz. Buna göre de tedavinizi şekillendirebilir.
Sonuç olarak kesinlikle hamile değilsiniz ve iyi haber hanilelik korkusu ve psikolojik rahatsızlığınız için ilaç tedavisine başlanmış. Bu tedavinin size iyi geleceğini umut ediyorum.

Sevgilerimle, sağlıklı günler dilerim.