Anti̇ Hi̇v ( Kemoluminesans Veya Benzeri ) 4. Nesil Test mi?

En kısa zamanda cevaplarsanız size minetar olurum......1. Sorum hocam ANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri ) test 4. Nesil testmidir? VE GÜVENİRLİGİ yüksekmidir bu testin?2. Bundan 25 gün önce sadece parmak yolu ile girip cıkma oldu partnerimin (makat ve vajinasına) temas oldu Parmagımda yara falan yoktu Ve ANTİ HİV( kemoluminesans veya benzeri ) test sonucum 0,09 BİDE partnerimde ANTİ HİV test olmus onun SONUCU 0,13 YANİ bu sonuclar yeterlimi? 3.bu yaptırmıs oldugum testin 25 gün zarfında dogrulugu yüzde kactır YANİ YÜZDE KAC DOGRU SÖYLER?BU OLAYDANDA VİRÜS BULASIRMI?SORULARA SIRASIYLA YANITLARMISINIZ Konuyu kapatın artık derseniz kapatıcam artık

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba öncelikle ilk sorunuza cevap vereyim. ANTİ HİV ( kemoluminesans veya benzeri ) test 4. Nesil test değildir. 4 . nesil testler hem antijen hem de antikor bakar. Bu test sadece antikor bakar ama son derece güvenilir bir testtir. Belirttiğiniz şekilde bir ilişki ile yani parmak yolu HIV bulaşma riski yoktur. Zaten partnerinizin de sonuçlarının negatif olması bulaş riski olmadığını gösterir. Elinizdeki sonuçlar yeterli ve bu duurmda virüsün bulaşma ihtimali olmadığından HIV enfeksiyonu bulaşı riski yönünden kafanızda yer alan konuyu gönül rahatlılığı ile kapatabilirsiniz.

Konuyu kapatın lütfen. Sağlıklı günler dilerim.