Hbsag Pozitif(5820)rnHbeag Negatif(0.1)rnAnti HBs Negatif(<2)rnAnti HBe Pozitif(0.003)rnAFP 3.8 rnHBV-DNA 4459rnAst 20.4 Alt 23.6rnUltrason sonucu :Normal sınırlarda USG

Sayın hocam ,rnHbsag Pozitif(5820)rnHbeag Negatif(0.1)rnAnti HBs Negatif(<2)rnAnti HBe Pozitif(0.003)rnAFP 3.8 rnHBV-DNA 4459rnAst 20.4 Alt 23.6rnUltrason sonucu :Normal sınırlarda USG ,hocam lütfen yorumlarmisinz 6 yıldır tasycm son durum nedir biyopsiye gerek olmdgni syldlr hastalığın bende seyri nedir ,birde hocam sağ ve sol tarafım kaburga altı hep yanıyor hepatitle alakası varmi

Tahlil.com Cevabı :

Sonucunuzu değerlendirdik. Hepatit B enfeksiyonu yönünden HBS Ag testiniz pozitif çıkmış.Enfeksiyonu yeni geçiriyor olabilirsiniz veya taşıyıcı da olabilirsiniz.
Bu durumda ilave testlere de gerek olacaktır.Biyopsiye gerek olup olmayacağına da doktorunuz karar vermelidir.
Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı veya gastroenteroloji uzmanına başvurmanızda yarar var.

Hepatit testlerinin değerlendirilmesi ve yorumu hakkında aşağıdaki yazımızın ilginizi çekeceğini umuyoruz. Bu konuda sorulmuş benzer sorular ve cevapları da görebilirsiniz...

Hepatit testleri nedir ve nasıl yorumlanır?