insülin ve HOMA testim yüksek çıktı. Doktor insülin direnci var dedi.Ancak kanı tok karına verdim.

 Tiroidit nodüllü hastayım. Geçen gün kan testi yaptırdığımda insülinim 45.1 (3-25),homa indeksi ise 9.35 çıktı. Yalnız bu kanı verirken yemek yedikten bi 15 dakika sonra kan verdim.Doktorda bana insülin direnci var dedi.Yalnız bu kanı için aç yada tok kan vermek gerekmezmi.

Tahlil.com Cevabı : Doktorunuz gerek görmedikçe bu tahlilleri aç karına vermeniz daha uygundur.Doktorunuza danışın gerek görürse aç karına tahlilleri tekrar ettirecektir.