merhaba hocam eşimin spermiogram sonuçlarını değerlendirir mısınız?

merhaba hocam eşimin spermiogram sonuçlarını değerlendirir mısınız? perhiz 6.gün , miktar 7 ml, ph 7.8, lifeksiyon süresi 40 dakika, viskosite normal, görünüm gri-opak, saatte hareketli sperm % %50, a) 25% b)15% c)10% d)50% sperm yoğunluğu 25mil/ml, gros anomali %70, yuvarlak hücre 3.8, lökosit 1.2

Tahlil.com Cevabı : Normal şekilli olmayan spermlerin oranı yüksek görülüyor.