25 yaşında erkeğim. genel de spor yapmıyorum ama bir gün çok yogun bir antreman yaptık ve ogün idrarım kahverengi bi şekılde geldi.

25 yaşında erkeğim. genel de spor yapmıyorum ama bir gün çok yogun bir antreman yaptık ve ogün idrarım kahverengi bi şekılde geldi. bu antreman 5gun surdu ve idrar rengim bazen sarı bazen kahve bazen normal şekılde değişiklik gösterdi. idrar tahlılı yaptırdım ve idrar sedimenti : her sahada eritrosit ve 6-7 lökosit görüldü şeklinde. ultrasonda ise herhangi bı bulgu olmadı. sorunum nedir ne yapmamı önerirsiniz ?

Tahlil.com Cevabı : Ağır egzersiz sonrası hematüri yani idrarda eritrosit olması olağan olabilir.Bir hafta sonra testi tekrar ettirin.Yine eritrosit çıkarsa bir üroloji uzmanına danışın.