4 senedir şeker hastasıyım,34 yaşımdayım.Tahlil sonuçlarımı gönderiyorum:glukoz:135-Bun:12-Kreatin:0,91-Kolestrol:152-HDL:7-LDL:79-Trigliserid:328-HbA1c:7,4 tahlilimi yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Glukoz yani şeker değeriniz ve HbA1c değeriniz yüksek çıkmış.Ayrıca kan yağlarından olan trigliserit değeriniz de yüksek.Yani şekerinizi kontrol altına almış değilsiniz.Özellikle HbA1c testiniz yüksek olması önemli.HbA1c tahlil, normal değerleri ve bu tahlilin önemine dair www.tahlil.com da yazdığımız yazıyı okumanızın yararlı olacağı düşüncesindeyim.Aşağıdaki linke tıklayıp okuyabilirsiniz. http://tahlil.com/hba1c-tahlili-ve-diabet