Kızlık zarım yırtılmış olabilir mi?

Adetimden 3 gün sonra cinsel iliskiye girdim ve ilişki esnasinda az az kan geldi? Bunun nedeni nedir. Adetim de 5 gün gecikmişti. Bakireyim ve ilk iki gun cok yoğun kan geldi.Kızlık zarım yırtılmış olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Bakire olduğunuzu belirtiyorsunuz. Kızlık zarınız ilişkiye bağlı yırtılmış olabilir. Bu konuda detaylı bilgi ancak yapılacak jinekolojik muayene ile belli olur. İlk fırsatta bir kadın doğum doktoruna başvurunuz.
Kızlık zarı kanaması vajinal açıklıktan gelmektedir. Kızlık zarı kanaması hakkında sizi bilgilendirelim.
Kızlık zarı kanaması, cinsel ilişki sürecinde erkeğin cinsel organının vajinaya girmesi sonrası kızlık zarının zedelenmesi ve yırtılması ile gerçekleşir. Bu kanama kadınlarda insan hayatı boyunca bir kere o da erkeğin cinsel organı, eli, parmağı  veya yabancı bir cismin vajinaya girmesi sonrası gerçekleşir. Kendi kendini tatmin sırasında da bazı kadınlarda bu zar zedelenmekte ve yırtılmaktadır.Kızlık zarı kanaması maksimum 1 ile 2 gün sürer.Genelde bir kaç damla parlak, taze ve kırmızı kan şeklinde görülür.
Her kızlık zarının kendine has bir yapısı vardır; Bazı kişiler kanama ve ağrı yaşayabilirken, bazılarında ikisi de olmayabilir.Bu büyük ölçüde kızlık zarının kalınlığına bağlıdır.
Kızlık zarı ne kadar kalın olursa, potansiyel bir yırtılma sonrası  o kadar da acı verici olabilir.

Kızlık zarı yırtılmasında, kan miktarı birkaç damladan birkaç gün süren kanamaya kadar değişebilir. Kanama üç günden uzun sürerse bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.