Göğüslerim Çok Küçük

Merhaba sayın hocam,34 yaşımın sonlarındayım.15 yıllık evliyim,2 çocuğum var.Göğüslerim gittikce boşalıyor ve çok küçükler. Estetik operasyon yaptırmak istemiyorum. Doğal ilaç tedavisi ya da önerebileceğiniz her hangi bir zararsız yöntem varmıdır? Teşekkür ederim önceden.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar.Küçük göğüs şikayeti olan ve göğüslerini büyütmek isteyen bir çok kadın bulunmaktadır. Göğüs büyütmek için ameliyatsız olduğu belirtilen farklı yöntemleri önerenler olmaktadır.Bu yöntemlerin başlıcaları ise  bitkisel gıdalar, egzersiz, memelere sürülen krem, aquafilling, meme egzersizleri gibi farklı yöntemler bulunmaktadır. Ameliyatsız meme büyütme amacıyla bitkisel ürünlerin, ilaçların kullanımını doğru bulmuyoruz.Piyasada satılan krem, cihaz, göğüs büyüttüğü ileri sürülen pompa ve hazır dolgu malzemelerinin de bilimsel olarak yararlılıkları kanıtlanmamıştır.
Ayrıca yine Aquafilling adı verilen dolgu malzemesi kullanılarak yapılan bir yöntem vardır. Ancak bilim adamları bu yöntemin de son derece riskli, memeye zarar verebilecek bir işlem olduğunu belirtmektedir.Bu memeye uygulanan hazır bir dolgu malzemesidir.Aquafilling yönteminin bir çok zararlı yan etkisi olabilmektedir.Bu yan etkilerin başlıcaları; memelerde ağrı, kızarıklık ve şişliki memenin iltihap kapması, kullanılan dolgu maddesinin başka bölgelere kaymasıdır.
Ayrıca meme kaybı ve kanser gibi riskleri de bulunmaktadır.

Bu bilgiler ışığında ''Doğal ilaç tedavisi ya da önerebileceğiniz her hangi bir zararsız yöntem varmıdır? '' sorunuza cevabımız yok olacaktır.

Bu sebeplerle, küçük göğüslerin büyütülmesi için tüm dünyada kabul gören ve bilimselliği kanıtlanmış klasik cerrahi estetik operasyon yöntemi tercih edilmelidir. Bunun için de doğru adres Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi klinikleri ve doktorlarıdır. Sağlığınız için meme büyütmek adına estetik operasyon yaptırmanız ve bu konuda plastik cerrahi uzmanlarına güvenmeniz en doğru seçenektir.

Estetik operasyon ücretleri kimi zaman kişileri ürkütebilmektedir. Bu konuda devlet hastanelerinde de bu ameliyatlar daha ekonomik ücretler ile yapılabilmektedir.Bu sebeple devlet hastanelerini de tercih edebilirsiniz.