Sevgilimle adetimden 2 gün önce geri cekilme yoluyla birliktelik yaşadım 2 gün sonra adetim geldi 5 gün sürdü az miktardaydi

Merhaba ben sevgilimle adetimden 2 gün önce geri cekilme yoluyla birliktelik yaşadım 2 gün sonra adetim geldi 5 gün sürdü az miktardaydi ben yine de 14 gün sonra evde test yaptim negatif cikti testi takrarlamama gerek varmidir ?

Tahlil.com Cevabı : Korunmasız ilişkilerde gebelik riski daima bulunur. Ancak ilişki sonrası beklenen adet tarihinde normal adet kanaması gören birinin bu riski ortadan kalkmış olur. Sürpriz gebelikler ile karşılaşmamak için prezervatif gibi daha güvenilir doğum kontrol yöntemlerini kullanmanızı öneririz. Adet kanamanız normal kanamadan farklıydıysa bir sonraki adet tarihinde gecikme yaşanması durumunda testi tekrarlamanızda fayda var