Soru:Kan tahlili yaptırdım.:Hgb 11.6 hct 32.0 mcv 79 mchc 36.5 rdw 14.7 ferritin 4.37 çıktı.

Kan tahlili yaptırdım.:Hgb 11.6 hct 32.0 mcv 79 mchc 36.5 rdw 14.7 ferritin 4.37 çıktı.Yorumlarınızı bekliyorum, neyim var?

Tahlil.com Cevabı : Kan değerleriniz düşük,anemi (kansızlık) probleminiz var.Tercihen Hematoloji uzmanı veya bir Dahiliye uzmanı tedavinizi belirleyecektir.Kan sayımında yani Hemogram tahlilindeki kısaltmaların anlamlarını merak ediyorsanız sitemizde yer alan Hemogram Kan Tahlilindeki Kısaltmaların Anlamları bölümünü ziyaret edebilirsiniz.