Gebelik Ihtimali olabilir mi?

Hocam merhaba. Kız arkadaşımla bir birliktelik yaşadık. Lakin benim çok dolu olmamdan kaynaklı henüz üzerimdeyken ben boxerıma boşaldım. Daha sonrasında biraz toparlanmak için bir 15 dakika kadar bekledim ancak çok bir toparlanma olmadı ve sonrasında kız arkadaşım ağızdan ilişki yaptı. İlk boşalmanın üzerine idrarımı yapmadığım için spermler hala duruyordu ve kız arkadaşım ağzına geldiğini söyledi. ağızdan ilişkiten sonra ben prezervatifi takmaya çalıştım ve biraz zorladıktan sonra tersini takmış olduğumu farkettim. Prezervatifi çıkarırken spermin uzadığını gördüm ve düzünü takıp boxerımın kuru olan arka tarafıyla 1-2 sn sildim. Devamında kız arkadaşımla birlikte olmaya çalıştım ancak yeteri kadar sertlik olmadığı için 1-2 dk daha prezervatif üzerinden mastürbasyon yaptım ve bunun sonunda birlikte oldum. Ben prezervatifi çevirdikten sonra 1-2 sn de olsa sildiğim ve prezervatif üzerinden yaptığım 1-2 dk yaptığım mastürbasyona rağmen bir gebelik olur mu ? Yoksa sildikten ve mastürbasyondan sonra spermler prezervatiften silinmiş midir ? Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Yazdıklarınız ve yaşadığınız ilişkiyi değerlendirdim. Belirttiğiniz ilişki ve yaşadıklarınıza göre hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor. İkinci ilişki sonrası prezervatiften dışarı bir sperm teması olmadıkça hamilelik ihtimali de  son derece düşüktür.
Sorunuzda da belirttiğiniz gibi sildikten ve mastürbasyondan sonra spermler prezervatiften ayrılmıştır.Ancak kesinlikle  hamilelik riski olmadığını da söylememiz de doğru olmaz. Çok düşük de olsa bir risk vardır.
Burada hep belirttiğim bir konu var. Prezervatif kullanımı son derece güvenilir bir yöntem olmakla beraber asla hamileliğe karşı % 100 koruyucu değildir. Hamileliği karşı koruyuculuk oranı  prezervatif kullanımında % 98 olup  bu oran bilimsel bir gerçektir. Yani prezervatif ile korunan her 100 çiften 2 sinde hamilelik olabilir.
Bunun sebebi ise prezervatif kullanımdaki yanlışlıklar ve prezervatifin ilişki sırasında delinmesi veya ayrılması gibi teknik sorunlardır. Bu sebeple eğer kafanızda küçük bir şüphe de varsa  ertesi gün hapı kulllanımı, mümkün olan en kısa sürede  ve en geç de 120 saat içinde uygun olacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.