HBF yüksekliği var kızımda.Akdeniz anemisi taşıyıcısı mı oluyor?

merhaba. kizim 12 aylik.rn hba %94.7. (95.0_ 98.0 )rnhbf 2.9 (0-2.0)rnhba2 2.40 (2.0-3.50).... akdeniz anemisi tasiyicisi mi oluyor ??? eger öyleyse kan ilaci kullaniyorduk devam etmek mi gerekir zaten ise yaramaz diye kesmek mi

Tahlil.com Cevabı : Bu değerlerle akdeniz anemisi taşıyıcılık tanısı koymak pek mümkün değil.HBF 2 yaş sonrası 2 nin altına inmelidir.Kıızınız henüz 2 yaşına gelmemiş.Zamanla bu değer düşebilir. Bu konuda en doğru bilgiyi ise bir çocuk hematoloji uzmanı vermelidir.