Hıv Korkusu

Merhaba çok kısa bahsedeceğim ağustos sonunda korunmalı ilişkim oldu ocak ayında siğil çıktığını farkettim 1 ay takip ettim sonunda doktora gittim hpv olduğunu söyledi kan testi istedi sonuçlarım geldi anti hiv negatif çıktı bu sonuçlar yeterli mi psikolojim bozuldu 2 gündür 6-7 aydan pozitife döner mi

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba tahlil sonuçlarınızı inceledim. 16 Şubat tarihli HIV test sonucunuz 0.121 ile net şekilde negatif çıkmış. Ağustos'tan bu yana 6 ay geçmiş. Bu sürede test sonucunuz negatif olduğuna göre bir daha asla pozitife dönmez.Yani HIV korkusunu kafanızdan atın ve psikolojinizi bozmanıza fırsat vermeyin.

HPV enfeksiyonu yönünden de siğil veya siğillerinizin alınması tedavini sağlayacaktır. .HPV ve HIV virüsleri birbirinden tamamen farklı virüsler olup HPV olmanız HIV pozitif olmanız ile ilişkili değildir.

Sağlıklı günler dilerim