Cipralex, Paxera gibi ilaçları kullandığım kan testinde çıkar mı?

Hocam merhaba Cipralex paxera gibi ilaclari 23 Aralık ta biraktim ayın 23 gibi mulakata giricem acaba kan tahlilinde bu ilaçları kullandigim çıkar mı?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar öncelikle size şu bilgiyi vermeliyim. Her 2 ilaç da ( cipralex ve paxera) depresyon, anksiyete, panik atak gibi hastalıkların tedavisinde tedavisinde doktor reçetesi ile kullanılan tıbbi ilaçlardır. Bu ilaçlar tıbbi tedavide doktor kontrolü ile kullanıldığı için yasaklı ilaç değildir. Rutin işe giriş muayene ve tahlillerinde ise bu ilaçların kullanımına dair testler istenmez kaldı ki bu ilaçların kullanımına dair testler çok özel testler olup rutin kan testleri veya ilaç testleri arasında yer almaz. Bunun bir diğer sebebi de bunları araştıran testlerin çok pahalı olmasıdır.
Sonuç olarak bu ilaçları kullandığınızı araştıran testlerin işe giriş aşamasında yapılması söz konusu değildir. Kaldı ki bu ilaçların kullanılması temel olarak işe girişi engelleyebilecek bir koşul da değildir.
Sonuç olarak sizden istenecek kan tahlillerinde bu ilaç kullanımızı saptayacak test bulunmayacaktır. İçiniz rahat olsun.