Lenfosit testi ve monosit testi sonuçlarımı yorumlar mısınız.Lenfosit % 18,Lenfosit 1,61 10m3/mm3., Monosit 0,98

Tahlil.com Cevabı : Lenfosit % 18 lik değeriniz normal değerin altında çıkmış.Yüksek olsaydı viral bir enfeksiyon ya da kronik bir hastalık düşünülebilirdi.Nadir durumlarda lenfosit düşük çıkar.10 gün sonra tekrar ettirin testi.Yine düşük çıkarsa bir dahiliye uzmanına başvurabilirsiniz.Monosit testiniz normal.