Spermiyogram sonucumu yorumlar mısınız?

Spermiogram analizimi değerlendirir misiniz.1ccde :80milyon,hareketli %60,yavaş hareketli:%10hareketsiz:%30,normal yapılı:%4,amorf:%60,stoplazmik drobles:%2,ortakısım:%7,elongebaş:%14,vakuol::%3,yuvarlak baş%10 bu değerlere göre normal yolla çocuğum olurmu?Bu tablolara göre varokosel ameliyatımı olmam gerekir mi?

Tahlil.com Cevabı : Bu sonuçlarla normal yolla çocuk sahibi olacağınızı düşünüyorum.Varikosel ameliyatı kararı ise testis ultrasonu sonrası daha çok koyulmaktadır.Yine de bir üroloji uzmanı muayene sonrası çok daha ayrıntılı bilgi verecektir.