Kan tahlilimde anormal çıkan sonuçlar;VLDL: 69, Ürik Asit:7,6, Trigliserit: 346, HDL Kolestrol: 287, WBC: 3,3, RDW: 10,3, PDW: 16,8, PLT:135, %GRA: 0,1

Kan sayım değerlerimde anormal çıkan sonuçlar;VLDL: 69, Ürik Asit:7,6, Trigliserit: 346, HDL Kolestrol: 287, WBC: 3,3, RDW: 10,3, PDW: 16,8, PLT:135, %GRA: 0,1 Diğerleri normal sınırlarında. Bu durumda doktorum kolestrol sorunum olduğunu ve lipofen isimli ilacı 2 ay kullanmam ve perhiz yapmam gerektiğini söyledi.Tahlil sonuçlarında kolestrol dışında da anormal değerler var. Bu durumu siz de yorumlar mısınız? Şimdiden teşekkür ederim. 40 Yaşındayım.Saygılarımla...

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ile birlikte trigliserit ve ürik asit değerlerinde de yükseklik var.Sadece ilaçla bunları düşüremeyebilirsiniz. Düzenli egzersiz ve diyetisyen denetiminde diyet de gerekecek.Proteinli gıdaları da azaltmalısınız. WBC değeriniz ise düşük.Akyuvar sayısında olan bu düşüklük enfeksiyonlara karşı direncinizi azaltabilir.Testi tekrar yaptırdıktan sonra danışabilirsiniz bizlere.