Arkadan İlişki İle Hamile Kalma Riski Nedir?

16.09.2018 11:46 | Güncelleme: 18.03.2019 09:57 | Yazar: Dr. Cem Argun
Özellikle evli olmayan genç çiftler ve özellikle de bakire bayanlar arkadan ilişki sonrası hamile kalıp kalmayacaklarını sıklıkla merak ediyorlar. Arkadan ilişki ile hamile kalma riski ve bu riskin nasıl en aza indirileceğine dair aşağıdaki yazımızda aradığımız bilgileri bulacaksınız.
Arkadan İlişki İle Hamile Kalma Riski Nedir?
A

Arkadan İlişki Nedir?

Arkadan ilişki, ters ilişki ve anal ilişki olarak da bilinir. Uyarılmış ve ereksiyon halindeki erkeğin cinsel organının kadının anüsüne girmesi ve burada anal kanal içine boşalması durumudur.Doğal bir ilişki olmadığından vajinal ilişkiye göre çok daha ağrılıdır.
Arkadan ilişkinin insan sağlığına da bir çok zararı vardır. Arkadan ilişkinin insan sağlığına zararları konusunda detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayınız.

Arkadan ilişkiniz zararları nelerdir?

Neden Çiftler Arkadan İlişkiyi Tercih Ediyor?

Ülkemizde bakireliğe zarar gelmemesi amacıyla özellikle evli olmayan genç çiftler ve bakire kızlar kimi zaman isteyerek kimi zaman da istemeden bu tür arkadan diğer adıyla da ters ilişkiye giriyorlar. Arkadan ilişki kimi zaman da bir cinsel fantezi olarak da çiftlerin tercih ettiği bir cinsel ilişki türüdür. Hem son derece acılı aynı zamanda da sağlığa zararlı olan bu tür ilişki sonrası hamile kalıp kalmayacaklarını da sıklıkla merak ediyorlar.

Tahlil.com uzmanlarına da bu konuda sıklıkla, arkadan ilişki sonrası hamile kalma riski nedir şeklinde sorular da geliyor.

Arkadan İlişki İle Hamile Kalma Riski Nedir?

Arkadan cinsel ilişki sonrası erkeğin boşalması sonrası menisi ve dolayısyla sperm hücreleri vajinaya temas etmedikçe bu tür bir  ilişkide hamilelik şansı bulunmamaktadır.
Genç ve tecrübesiz çiftler çoğunlukla arkadan ilişkiye girerken oldukça zorlanır. Bu ilişki kadın için son derece zor ve ağrılıdır.
Bu nedenle ilişki süresince hareket edebilir.

Cinsel konularda acemi olan erkekler de kimi zaman anüs yerine vajinaya girebilir.

Bu durumda hem kızlık zarının yırtılması ihtimali vardır. Bir diğer konu ise arkadan ilişki girişimi sırasında yanlışlıkla vajinaya giren erkeğin burada boşalması veya erkeğin zevk suyu olarak da bilinen prostat salgısının vajinaya temas etmesi durumunda gebelik ihtimalinin bulunmasıdır.

Bu tür durumlarda vajina ile erkeğin cinsel organının temas etmesi ve olası bir boşalma durumunda ister istemez hamilelik ihtimali de gündeme gelecektir.

Yukarıdaki yazımızda da belirtiğimiz üzere arkadan ilişkilerde anüse boşalma durumunda hamilelik ihtimali yoktur.
Ancak boşalma sonrası erkeğin menisinin vajinaya sızması sonrası bu ihtimal akla gelebilir.Bu da çok hem de çok düşük bir olasılıktır.
Ancak erkeğin cinsel organının anüs yerine vajinaya girmesi gibi istenmeyen veya kazara gelişen durumlarda sie kaçınılmaz olarak hamilelik riski de ortaya çıkacaktır.

Arkadan İlişkide Hamilelik Riskini Nasıl Önlenebilir?

Arkadan ilişki sırasında erkeğin kazara anüs yerine vajinaya boşalması gibi bir duurm olabilir. İlişki sırasında vajina ağzı ve anüs deliği birbirine oldukça yakın olduğundan bu tür bir risk bulunmaktadır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir diğer risk ise erkeğin anüse boşalmasının ardından buradan sızan meninin kadının vajinal bölgesine temasıdır. 
Bu tcaktır.ür hamilelik risklerini ortadan kaldırmak ve hamilelik riskini tamamen ortadan kaldırmak için bu tür ilişkilerde erkeğin kondom diğer adıyla da prezervatif kullanması son derece güvenli bir yol ola

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...

YORUMLAR

osmankocakaya28 | 23.02.2015 10:46

Hocam merhaba sürtünme yolu ile ilişki yaşadık ve üzerimizde bişi yoktu herhangi bir boşalma olmadı bulaşmasından korkuyoruz adet günü 19 Ocak idi ve hala adet olmadı 4 gün geçti ve bugün kahverengi akıntılar oldu ve duştan sonra kan damlacıklar halinde akıntı sizce nedir durum

Tahlil.Com | 24.02.2015 03:29

Küçük yaşlarda  olup  cinsel konularda bilgi sahibi olmadan  cinsel  deneyim yaşayan sizler gibi pek çok okurumuz var.
Bu tür  ilişki sonrası hamilelik korkusu ile bizlere bir çok soru geliyor.
Bize yazdığınız ilişki türünde  hamilelik ihtimali pek mümkün görülmüyor.

Tahlil.com doktorları olarak size önerimiz mutlak suretle aşağıdaki bağlantıyı dikkatle okuyup hamilelik oluşumuna dair bilgi sahibi olmanız.

Aşağıdaki bağlantıda belirtilen yazıları ve sorulmuş benzer soru ve uzmanlarımızca verilen cevapları dikkatle okursanız bu konuda bilgi sahibi olacağınızı umuyoruz.

kuzumsun56 | 22.02.2015 04:05

Yaşadıgım ilişkilerin hiçbirinde vajina etrafına boşalma olmadi ve çogu kıyafet varken gerçekleşti ama bu ay adetim 4gün gecikti hala olmadım karnım ağrıyo sırt agrılarım var baş dönmesi yaşıyorum ve geceleri midem yanıyo böbreklerim batıyo adet olmamamın hamilelikle alakası varmıdır

Tahlil.Com | 23.02.2015 10:12
Anlattığınız gibiyse gebelikle alakası yok.
feyza_2608 | 22.02.2015 11:02

adet günümde gcikme yaşıyorum beta hcg testi yaptırdım 0,33 negatig çıktı sonucum ayrıca sağ yumurtalıkta ceviz büyüklüğünde bir kist olduğunu söylediler.hamile değilsem neden hala adet olmadım yada olma ihtimalim varmıdır..

Tahlil.Com | 24.02.2015 03:34

Beta HCG değerine göre gebelik yok ancak adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.
Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.


Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.


kaya_yuvada | 22.02.2015 02:27

Hocam geçen gün sevgilimle anal dan iliskiye girdik anüse boşaldim ve penisimi cikardigim gibi spermler disari akti hemen temizledik ve aksam da adet görmeye basladi adet günüymüş düzenli adet gördü 4 gün boyunca acaba hamilelik riski varmidir.simdiden tesekurler.

Tahlil.Com | 22.02.2015 08:27
Vajinaya sperm temas etmişse bir sonraki ay regl düzenini takip etmenizi, bir haftadan fazla gecikme yaşanırsa gebelik testi yaptırmanızı öneriyoruz. 
gizemgur1 | 19.02.2015 12:24

Hocam merhabalar, ben geçtiğimiz ay eşimle anal bir ilişki yaşadım, içime boşaldı, ertesi gün adet oldum. Bir daha hiçbir şekilde birliktelik yaşamadık. Bu ay adetim 5 gün gecikti, geçen ay yaşadığımız o ilişkiden hamile kalmış olma ihtimalim var mı? Şimdiden teşekkürler.

Tahlil.Com | 19.02.2015 02:20

Adet gören birinin hamile olma  olasılığı yoktur.Bu konuda ne yazık ki, bir çok internet sitesinde yalan yanlış bilgiler yer almakta ve okurlarımızın da kafası karışmaktadır.
Adet gören birinin neden hamile olamayacağına  dair Tahlil.com'da defalarca soru cevapladık ve bilgilendirici yazılar yazdık.
Size önerimiz aşağıda sizin için hazırladığımız bağlantıları dikkatle okuyarak konuya dair bilgi sahibi olmanız.


Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.

ceydaa-karadag | 17.10.2014 04:04

Reglimin 5. Gununde hastaligim bitti ve erkek arkadasimla anal iliskiye girdim ama vajinamdan asiri derecede kan geliyor neden?

Tahlil.Com | 18.10.2014 07:46
Gelen kan vajinadan veya anal bölgeden olabilir, muayene olmanızı öneririz..
ilaydatutuncu5 | 09.10.2014 06:53

Ben adetliyken sevgilim boşaldıktan sonra kalçama sürtündü acaba hamile kalma olasılığım var mıdır

Tahlil.Com | 09.10.2014 07:03

Anlattığınız gibi bir ilişki sonrası hamilelik ihtimali olmadığını söyleyebiliriz.

123456789 | 08.10.2014 09:54

Merhaba 17 yaşındayım sevgilim 16 yaşında, uzun süre öpüşüp sürtünme yoluyla ilişkiye girdik. Benim altımda boxer onda tayt ve iç çamaşırı vardı.Kalkıp tuvalete girdim boxerımda küçük bir leke gördüm, boşalmadım, zevk suyu geldi diye düşünüyorum. Sevgilimin regli 10 gün falan geçikti,sorun olur mu?

Tahlil.Com | 09.10.2014 09:26
Kıyafetler üzerinden zevk suyu ile hamileliğin oluşması yok denecek kadar düşük bir ihtimaldir. Adet gecikmesi stres kaynaklı olabilir. Bir süre daha gecikme devam ederse bir kadın doğum uzmanına görünerek nedenini öğrenebilirsiniz. 
konul.nesir | 08.10.2014 08:52

Merhaba ben nişanlımla arkadan ilişkiye girdim.adetim 28 günde bir oluyor .adetime 10 gün kala arkadan ilişkiye girdik.hamile kala bilme riskim var mı?

Tahlil.Com | 09.10.2014 09:28
Eğer vajinaya bir temas olmadıysa hamilelikten söz edilemez. 
test-er-e8 | 05.05.2014 07:49

Hocam merhabalar genel olarak sorulan bir soru ama kız arkdasımla anal yoldan ilişkiye girdik ve içeri bösalma söz konusu oldu sonrasında kız arkadasım pecete yardımıyla silde ve o bolgeye yıkadı hamilelik durumu söz konusu olur mu?

Tahlil.Com | 05.05.2014 08:46
Yaşanan anal ilişkide boşalma olsa dahi vajinaya herhangi bir sperm bulaşığı olmadığı sürece hamilelik söz konusu değildir. 
DAHA FAZLA GÖSTER
Ağrılı Cinselliğin Psikolojik Sebepleri Nelerdir ?
Ağrılı  cinsel birliktelik,öncelikle kadını etkilemekle birlikte  her iki taraf için de cinsel ilişkinin sorunlu olmasına yol açabilir
Doğum Sonrası Cinsel Hayat Ne Zaman Başlamalıdır?
Bazı çiftler doğumdan sonraki cinsel ilişkinin anneye zarar verebileceği veya cinsel ilişki için sezaryen doğumunun daha sağlıklı olması gibi yanlış düşünceleri vardır
Erken Boşalma Nedir?
Bir erkeğin boşalma refleksi üzerinde çok az kontrol sahibi olduğu veya hiç kontrol sahibi olamadığı ve boşalmasını kontrol edemeyeceği hissine kapıldığı durumu rahatsızlığa erken boşalma deriz
İlk Cinsel İlişkide Dikkat!
İlk cinsel deneyim, özellikle evlilik sonrası olduğunda, çok stres verici bir hal alabilir
Erkek Cinsel Tahrik Sırasında Ne Hisseder?
Erkeğin tahrik olması; cinsel ilişkiye duyduğu ihtiyacı ifade eder
Kondom Kullanımı Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardan Korur
Kondom veya prezervatif, pratik olarak uygulanan bir doğum kontrol yöntemidir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com