Vajinismusta Nasıl Davranılmalı?

11.02.2019 11:15
Vajinismus; cinsel istek olmasına rağmen, ilişki anında kadının kendini istemsiz olarak kasması sonucu meydana gelen, cinsel ilişkiye girememe durumudur. Kendiliğinden geçmeyen bu rahatsızlık uzman yardımı ve eş desteğini kullanarak çok kolay tedavi edilebilmektedir.
Vajinismusta Nasıl Davranılmalı?
A

Vajinismus; cinsel istek olmasına rağmen, ilişki anında kadının kendini istemsiz olarak kasması sonucu meydana gelen, cinsel ilişkiye girememe durumudur. Kendiliğinden geçmeyen bu rahatsızlık uzman yardımı ve eş desteğini kullanarak çok kolay tedavi edilebilmektedir.

Vajinismus olan kişi nasıl davranmalıdır. Vajinismus olan kadın, cinsel istek duymakta bir problem yaşamaz. Ancak ilişki başladığı anda istemsiz olarak ani bir kasılma yaşar. Yaşanan bu kasılma, rahim kaslarının kendini tamamen kapatmasına yol açar ve kesinlikle penisin içine girmesine müsaade etmez. Hatta bazen öyle boyuttadır ki, penisin, vajinanın dış kısmına dokunmasından dahi rahatsız olur.

Böyle durumda kadın, hemen bir uzman desteği almalıdır. Vajinismus, aşılması kolay bir rahatsızlıktır. Birkaç seanstan sonra, kadın bu probleminden eser kalmayacağını görecektir. Burada önemli olan ilk adımı atmaktan çekinmemektir. Öncelikle bir kadın doğum muayenesine gidilmeli ve ultrason yaptırılarak başka bir problemin olmadığından emin olunmalıdır. Şayet fiziksel başka bir problem görülmüyorsa ve ilişkiye girememe problemi varsa, kadın doğum uzmanı zaten vajinismus teşhisini koyacak ve gerekli uzmana yönlendirecektir.

Peki bu durumda erkek partner nasıl davranmalıdır? Cinsel ilişki, evliliğin vazgeçilmezidir ve eşleri birbirine sıkıca bağlayan ana unsurdur. Hiçbir problem yaşamayacağını düşünerek hayatlarını birleştiren çiftler, böyle bir durumla karşı karşıya kaldıklarında, ne yapacaklarını bilemezler. Eşine karşı yoğun istek duyan ve uzun zamandır bu anı bekleyen erkek için biraz zorlu bir süreçtir. Bu süreçte öncelikle sakin olmak gerekir. Partneri kırmamak üzerine gitmemek önemlidir. Bunun yerine kadın rahatlatılmalı, güzel sözlerle gevşetilmelidir.

Kesinlikle yapılmaması gereken davranış ise, çözümü zamana bırakmaktır. Vajinismus kendiliğinden geçecek bir sorun değildir. Kadın uzman desteği alırken, erkekte zaman zaman tam ilişkiye girmese de ufak dokunuşlarla, güzel konuşmalarla, sanki ön sevişme aşamasını tekrarlar gibi, kadına belli aralıklarla yaklaşmalıdır. Bu sayede hem kadın daha çok duruma alışmış olur, hem de gerçek ilişki vakti geldiğinde daha sakin kalarak bu rahatsızlıktan kurtulabilir.

Vajinismusta kadının yaşadığı en büyük kaygı eşi tarafından kabul edilmeme, beklenmemesidir. Bu ufak yaklaşmalar sayesinde kadın bu kaygısından da kurtulacak ve eşine karşı daha kolay çözülecektir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Hamilelik Döneminde Cinsel İlişkinin Bebeğe Etkisi
Bebekler rahim içinde güvenli ve vajinadan ayrı bir yerde olduklarından cinsel temastan direkt olarak  etkilenmezler
Peniste Peyroni Hastalığı ve Plağı Nedir?
Peniste meydana gelen plaklar peyroni hastalığına sebep olurlar
Testislerin Simetrik Olmaması Bir Hastalık Değildir
Erkeklerin üroloji kliniğine başvurma nedenlerinden biri testislerdeki asimetriktir
5 Yumurtalik kistleri nasil tedavi edilir
PROF . DR Suat DEDE 5 Yumurtalik kistleri nasil tedavi edilir Anlatıyor
Hamilelik Sürecinde Cinsel İsteksizlik Olağan Bir Durumdur.
Kadın vücudunda hamilelikle birlikte oluşan bazı hormonel değişimler cinsel isteğin azalmasına da yol açabilmektedir
Kadınlarda Cinsel İsteksizlik ve Fonksiyon Bozukluğu Nedenleri
Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da bazı nedenlerle cinsel isteksizlik ve cinsel fonksiyonlarda bozukluk meydana gelebilir
Erkeklerde İktidarsızlık (Erektil Fonksiyon Bozukluğu) Nedir?
Erkeklerin cinsel sorunlarının kuşkusuz en önemlisi, erektil fonksiyon bozuklukları( iktidarsızlık) veya impotans olarak bilinmektedir
Erkeklerde Cinsel Organ Hijyeni Önemlidir
Kadınlar gibi erkeklerde cinsel organ hijyenine dikkat etmelidir
Cinsel Terapi Nedir?
Cinsellik, insanların çoğu zaman konuşmaktan, hatta yardım almaktan en çok çekindiği konular arasında yer almaktadır
Aşırı Cinsellik İsteğinin Sebepleri Nelerdir?
İlişkinin süresi, niteliği ya da kiminle olduğu genellikle önemsizdir
Cinsel Mutluluk ve Orgazm İçin Formül: Ön Sevişme
Cinsel davranış içeriği genişledikçe ve zenginleştikçe cinsellikten alabilecek zevk de her iki cins için doğru orantılı artmaktadır
Sperm Öldürücü ile Doğum Kontrol Güvenli mi?
Spermisit: sperm öldürücü madde demektir
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com