SGOT 56,SGPT 83 kan testi sonucu olan 50 yaşındaki kadın hastamın sonucunu yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : SGOT ve SGPT karaciğer fonksiyon testleridir.AST ve ALT olarak da adlandırılırlar.Her 2 test de yüksek çıkmış. SGOT(AST) ve SGPT(ALT) testleri ile ilgili detaylı bilgi ve hangi durumlarda yüksek çıktıklarını aşağıda bulabilirsiniz. SGOT(AST) SGPT(ALT)